Лудогорец превзе митичния „Стадио Олимпико“!  Отборът на Лудогорец постигна ново великолепно постижение. "Орлите" успяха да превземат митичния "Стадио Олимпико" в Рим в рядко срещана футболна драма. Възпитаниците на Стойчо Стоев се наложиха като гост с 1:0, като единственото попадение в срещата отбеляза Роман Безяк в 45-ата минута. Голът на словенеца бе изключително красив. Нападателят пое топката, излъга футболист на противника и с топовен шут отдалеч, опъна мрежата. Срещата бе белязана с две изпусната дузпи, по една от всеки тим и два червени картона. В герой за българския отбор се превърна стражът Владислав Стоянов, който освен че спаси дузпа, бе безпогрешен в изявите си и отчая противника. В 9-ата минута главният рефер отсъди дузпа в полза на българите за игра с ръка на Лорик Цана, въпреки че бе прибрана до тялото. Зад топката застана Светослав Дяков, който изпусна. Капитанът на "орлите" подходи лековато, копвайки топката, но вратарят разкри неговия замисъл и спаси с лекота. Лацио създаде първото си голово положение чак в 29-ата минута. Кейта подаде към Мирослав Клозе, който от чиста позиция не успя да засече кълбото. Пет минути по-късно само липсата на късмет попречи на разградчани да поведат в резултата. Марселиньо отправи топовен изстрел от 23-24 метра, но топката срещна напречната греда. В 42-ата минута страховит удар на Михаил Александров профуча на сантиметри от страничния стълб. Три минути преди края на първата част Роман Безяк отбеляза великолепно попадение. Нападателят излъга състезател на Лацио и с топовен удар отдалеч опъна мрежата зад стража Бериша. В 50-ата минута главният рефер отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Андерсон, който би в ъгъла, но Владислав Стоянов показа висока класа и спаси. В 54-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Дяков за втори път бе декориран в жълто и напусна принудително терена. В 72-ата минута Каванда изрита в главата Йордан Минев и получи директен червен картон. Минута преди това Мисиджан падна в наказателното поле, след като бе подпрян в гърба, но съдията остана безмълвен. В 77-ата минута Фабио Ешпиньо изчисти от голлинията с глава. Веднага след това "орлите" осъществиха бърза контраатака, като Марселиньо изкочи на отлична позиция. Защитник на домакините обаче се хвърли в краката на бразилеца и по този начин неутрализира опасността.