Германея хвърли „бомбата“ в 7-ят кръг на В – Югозападна футболна група След като за 6 кръга Германея Сапарева баня записа само 1 точка и цели пет поражения най-сетне в 7-ят кръг стигна и до успеха и то срещу един от лидерите в първенството на В-Югозападна футболна група отбора на Пирин Гоце Делчев. Въпреки огромните кадрови проблеми старши треньорът Борис Кръстев успя да мотивира играчите появили се на терена и те победиха с 1:0. Единственият гол падна в 23-та минута от дузпа, точно изпълнена от Везенков. Първото полувреме бе общо взето равностойно, като в 41-та минута Зефир Катунчев получи червен картон и остави Пирин с човек по-малко. След почивката гостите се опитаха да променят развоя на мача, но пък позволиха да бъдат опасно контраатакувани и на няколко пъти домакините от Сапарева баня можеха да стигнат и до още попадения.
След срещата старши треньорът на Пирин ГД Йордан Боздански бе видимо афектиран от крайния резултат и загубата и отказа коментар. Наставникът на Германея Борис Кръстев пък бе повече от щастлив след като най-сетне неговия тим записа победа и то срещу един от претендентите за челните места.